Regulamin księgarni

 

Regulamin Sklepu Internetowego Namyślenie.pl


1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet, przez stron ,  Zamówienia można także składać telefonicznie lub faksem. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: Kontakt

2. Przyjęcie zamówienia do realizacji rozpoczyna się:
a)  w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze - po tym, jak do sklepu dotrze od klienta kompletny formularz zamówienia z podanymi danymi adresowymi, listą zamawianych towarów oraz wybranym sposobem płatności i przesyłki.
b) w przypadku zamówień płatnych przelewem z góry – po tym, jak dotrze do sklepu formularz zamówienia zawierający dane zawarte w pkt. 2.1 - jednak dopiero od momentu wpływu kwoty zamówienia na konto sklepu.

c) w przypadku zamówień opłacanych poprzez system eCard

- jeżeli płatność wykonano kartą, realizacja zamówienia nastąpi po poprawnej autoryzacji transakcji. 
- jeżeli płatność ePrzelewem realizacja zamówienia nastąpi po poprawnym rozliczeniu transakcji.

3. Wysyłka za granicę odbywa się po płatności kartą poprzez system eCard lub po indywidualnym ustaleniu kosztów wysyłki. W tym celu klient składający zamówienie zza granicy jest obowiązany do kontaktu z księgarnią przed wpłatą na konto.


4. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u dostawców sklepu. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

5. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów i realizacja zamówień następuje według kolejności ich wpływania (w przypadku płatności przelewem, liczy się moment wpływu kwoty zamówienia na konto sklepu), aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży.

6. Do każdego zamówienia wystawiany jest rachunek. Wystawiany jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki.

7. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wystawienia rachunku.
Klient może wycofać złożone zamówienie w całości do momentu jego wysłania.

8. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez Klienta.

Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

9. Dostawa towaru na terenie Polski odbywa się w wybrany przez Klienta i określony w zamówieniu sposób. Koszty dostawy zamówień poniżej 350 zł w zależności od sposobu dostawy są następujące:

a) Przesyłka pocztowa priorytetowa, po wpłacie z góry na konto w zależności od kwoty zamówienia

- 1zł - 249 zł - 15 zł 


Dla zamówień na kwotę równą i wyższą niż 250 zł koszty wysyłki pokrywa Sklep.   

Sklep internetowy może wysłać zamówione towary za granicę po wcześniejszym uzgodnieniu z Klientem kosztów dostawy. Wysyłka za granicę odbywa się jedynie po dokonaniu płatności z góry za zamówione towary wraz z kosztami przesyłki (wg cennika Poczty Polskiej).

Koszt, odpowiedni do sposobu dostawy wybranego przez Klienta, zostanie uwzględniony w łącznej kwocie zamówienia i wyszczególniony  w pozycji Transport.

9. Termin realizacji zamówienia –

a) określony dla konkretnych książek.

b) termin realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu w przypadku braku zamówionego towaru w magazynie, o czym Zamawiający zostanie poinformowany
Termin dostawy według ustaleń Poczty Polskiej. Przesyłka priorytetowa od 1 do 3 dni roboczych.

10. Wpłaty

  • kartą płatniczą - Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro.
  • ePrzelewy - Płacę z inteligo, mTransfer, MultiTransfer, Płać z Nordea, Przelew24, Przelew z BPH, Płacę z iPKO, Pekao24Przelew, Płacę z City Handlowy, PayWay Toyota Bank, MeritumBank Przelew, Płać z BOŚ, Płacę z Alior Bankiem, Millennium - Płatności Internetowe.
  • ePłatności - Deutsche Bank Polska S.A., ING Bank Śląski S.A., Invest Bank S.A., Kredyt Bank S.A., Crédit Agricole, Raiffaisen Bank Polska S.A.
  • Przekaz pocztowy
  • Pobranie

Dane do przekazu pocztowego: 

 

Namyślenie

ul. Organowa 19/52

20-882 Lublin

92 1320 1537 2187 3885 3000 0001
11. Sklep wysyła towary za granicę po skorzystaniu z płatności kartą lub po wcześniejszym uzgodnieniu kosztów przesyłki i wpłacie całej kwoty zamówienia na konto Sklepu.

12.  Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki.

Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany, kopiowany ani nie został w żaden sposób zniszczony. Zwracane towary muszą być kompletne.
Towary zabezpieczone fabrycznie przed otwarciem nie mogą być zwrócone po zdjęciu folii lub usunięciu zabezpieczeń, zniszczeniu pudełka.
Płyty CD, płyty DVD, blue ray, muszą być zwracane w oryginalnym, nienaruszonym opakowaniu (nieusunięta folia, niezniszczone pudełko).
Zwracany towar nie może nosić innych śladów używania.
Zwracane towary należy odsyłać na koszt własny razem z otrzymaną fakturą. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych od otrzymania zwróconej przesyłki przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta lub przekazem pocztowym pod adres wskazany w zamówieniu.

Koszt przesyłki towaru do Klienta, jego odesłania przez Klienta do sklepu, ani koszt przelewu/przekazu ceny towaru nie podlega zwrotowi. Wpłaty dokonane za pomocą karty będą zwracane na kartę.

13. Jeżeli Klient nie odbierze zamówionej przesyłki we właściwym terminie lub odmówi jej odbioru, Sklep zastrzega sobie prawo obciążenia Klienta kosztami przesyłki zamówienia oraz kosztami zwrotu nie odebranej przesyłki do Sklepu. W przypadku rezygnacji z zamówionych towarów Klient jest zobowiązany do zapłaty kosztów wysyłki i zwrotu na konto sklepu, natomiast w przypadku ponownej wysyłki, jest zobowiązany do zapłaty kwoty zamówienia, powiększonej o koszty przesyłek i zwrotu na konto sklepu, przed ponowną wysyłką zamówionych towarów.

14.  Wszystkie towary dostępne w sklepie objęte są gwarancją producenta

15.  Reklamacje.
Jeżeli po otrzymaniu towaru Klient znajdzie w nim wady techniczne może skorzystać ze świadczeń gwarancyjnych bezpośrednio u producenta produktu lub we wskazanych serwisach (dotyczy produktów objętych gwarancją producenta).
W przypadku stwierdzenia uszkodzeń mechanicznych, powstałych podczas dostawy, lub skierowania reklamacji bezpośrednio do sprzedawcy Klient powinien odesłać wadliwy produkt przesyłką pocztową na adres sklepu. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
Do odsyłanego towaru należy dołączyć fakturę zakupu.
Reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez Sklep przesyłki z reklamowanym produktem.
W przypadku uzasadnionej reklamacji, towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania nakładu), Sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w Sklepie towary do wyboru.
Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego, Sklep zwraca natychmiast po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji.
Nie stanowią podstawy reklamacji różnice w wyglądzie towarów dostarczonych z zamówionymi, oglądanymi na stronie www sklepu, które to różnice mogą wynikać z innych ustawień (parametrów) monitora klienta.

16.  Umowa sprzedaży zawierana jest między Klientem a Księgarnią Libri Selecti. Utrwalenie, zabezpieczenie i udostępnienie istotnych postanowień zawieranej umowy następuje przez wydrukowanie i przekazanie klientowi wraz z przesyłką faktury VAT.

17.  Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.

18.  Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.

19. Udostępniając nam swoje dane osobowe, klient Sklepu zgadza się na ich wykorzystanie przez księgarnię w celach wysyłki oraz w celach marketingowych prowadzonych przez Księgarnię

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl